Cables : Other : SKU: PLATE25F16
PLATE25F16
Manufacturer: Startech
Part Number: PLATE25F16
UPC: 0065030828468
Thinking of making a large purchase?
Startech 16" DB25 Parallel Female to IDC 25 Pin Header
*FREE SHIPPING*
Free shipping to 48 states
IN STOCK!
Estimated Delivery with free shipping by:
Thursday May 21th*
* If ordered today with free shipping.
Features
  • Add a 25-pin Parallel port to the back of your computer
  • Easy to use and install
  • Backed by StarTech.com's lifetime warranty
  • Specification
    American Wire Gauge 28 AWG